Autor Wątek: Moja hipomania spowodowana dysfunkcją jąder podstawnych mózgu.  (Przeczytany 788 razy)

miniu89

  • moje życie i pasja w świetle charakteropatii
  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Witajcie serdecznie:)


Z hipomanią miałem już do czynienia jakieś sześć lat temu, kiedy to dochodziło do tak silnego słowotoku, euforii, samozadowolenia, niezwykłej kreatywności i.... przeciwstawnie do tego stanu silnej agresji, gdzie można powiedzieć rozwalałem segmenty w mieszkaniu i robiłem awantury rodzinie. Jest to stan niezwykłego wyzwalania emocji zarówno pozytywnych jak i negatywnych z tym że te pierwsze w cale nie muszą świadczyć  o tym że faktycznie myśli się pozytywnie jakby to się mogło komuś wydawać. Jednak w okresie słowotoku i dużej aktywności człowiek potrafi wiele i to doprowadza do tego że nie myśli się o dalszym życiu tylko się po prostu cieszysz tym że masz ten" dobry stan".... Moja hipomania przez wiele lat się nie ujawniała, bo po okresie psychotycznym przeszedłem silną blokadę emocjonalną, przed słowem, nie wiedząc co mogę mówić do kogoś... Obecnie też mam takie chwile, że zamiast mówić słowotokiem do rodziny to mówię do siebie szeptem aby ich nie męczyć i tym samym nie doprowadzać ich do szału. Jak już coś mówię to bardzo rzadko i są to bardzo płytkie tematy bo tak naprawdę to nie ma o czym mówić, tylko trzeba stale działać i być czujnym. Obecnie opiekuję się chorym po udarach ojczymem, dzieckiem będąc nieustannie w domu, mając nawet przeróżne stany afektywne, które gniotę  w sobie, wypalając dużo papierosów w ciągu dnia... Moje stany nie są czysto hipomaniakalne. Mam w ciągu dnia naprzemienne stany euforii i głębokiego poczucia rezygnacji i sensu ale pomaga mi to że się staram działać, robiąc nawet  codzienne czynności...
Wszystko to jest za sprawą zaników korowych płatów czołowych i skroniowych w obrębie jąder podstawnych....Tego się dowiedziałem z wyniku tomografii. Ale na chwilę obecną nie myślę już o tym tak bardzo jak kiedyś...żyję to żyję...dziś  a jutro nie wiem- czy dożyję i tak trzeba żyć z takim samopoczuciem raz " świetnym" a raz fatalnym...

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
amigos etavlon quiero lols-rp najlepszemeble