Autor Wątek: Epileptycy łączmy się...  (Przeczytany 1185 razy)

miniu89

  • moje życie i pasja w świetle charakteropatii
  • Administrator
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Epileptycy łączmy się...
« dnia: Listopad 12, 2013, 16:29:58 »
Epilepsja jest uznawana jeszcze za chorobę groźną, która przejawia się tym, że człowiek upada na ziemię i leci mu piana z ust. Chociaż jest to dla niektórych okrutny widok, to jednak wiele osób żyje z tą chorobą mając normalne życie.
Istnieje wiele odmian padaczek. Są tez takie padaczki, gdzie nie ma żadnych drżeń mięśniowych, tylko sa delikatne zrywy mięśniowe, bądź też objawy pod postacią zmiany zachowania, emocji, spostrzeżeń. Dlatego też ważne jest aby rozpoznać padaczkę w miarę wcześnie, aby można było ja skutecznie leczyć. Ja osobiście mam epilepsje na tle wrodzonych torbieli mózgu, gdzie płyn m-rdzeniowy odpowiedzialny jest za odpowiedni rodzaj zmian w eeg głowy i napadów padaczkowych. Moje napady mogą mieć charakter toniczno-kloniczny-czyli typowo duży napad z drgawkami, który występuje rzadko a najczęściej polega na wyłączeniu się i "zapatrzeniu" w jednym punkcie. Dodatkowo są to objawy psychiczne i emocjonalne dostosowane do tego, w jakim regionie mózgu jest napad. Jeśli będzie to napad skroniowy to mam euforię, bądź te słowotok( szybko mówię), ale także miewam złość( dysforię) w połączeniu z silnym afektem agresywnym. Jest to padaczka którą cechuje duża zmienność napadowa i leczenie farmakologiczne przejawia  się z różnym skutkiem. Najgorzej jest z aurą jesienno-zimową, gdzie stres jest tak silny że wyzwala to napady afektywne podbarwione agresją.
Jeśli macie podobny problem piszcie śmiało w postach lub na pw.

Razem łatwiej jest pokonywać trudne chwile w epilepsji a jeszcze lepiej jak czuje sie bliskość drugiego człowieka, który cierpi podobnie :)

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
wataha-zlotych-klow gods quiero amigos etavlon